faq

S.S.S. 

PDR Group, Liderlik ve Yönetim, Markalaşmış Müşteri Hizmeti, Markalaşmış Kurum Kültürü, Organizasyonel Gelişim, Satış Gücü Geliştirme ve Çağrı Merkezi alanlarındaki çözümlerimizi Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi’ni esas alarak müşterilerine sunan, 1989 yılından bugüne faaliyet gösteren Türkiye’nin kurumsal eğitim ve danışmanlık alanındaki lider grubudur.

PDR açılımı; "Perception, Dimention and Reeducation"- "Algı, Boyut ve Yeniden Eğitim"dir.

Ali Emre (Yönetim Kurulu Başkanı), Meltem Emre (Yönetim Kurulu Üyesi), Meltem Şakarcan (İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, PDR Group), Ayşegül Drahşan (Genel Müdür, TMI Türkiye), Nurdan Gülay (Genel Müdür Yardımcısı, TMI Türkiye), Elvin Çoşkun (Genel Müdür, Telephone Doctor Türkiye), Zeynep Altuntaş ( Genel Müdür Yardımcısı, Telephone Doctor Türkiye), Demet Ünlü Kıvanç (Yönetici Direktörü, PDR-HR Danışmanlık), Çetin Özyurt (Genel Müdür Yardımcısı - Finans ve Muhasebe, PDR Group)

PDR Group'a bağlı 6 şirket bulunmaktadır. Bunlar; TMI Türkiye, Telephone Doctor Türkiye, The Radar Global, PDR-HR Danışmanlık, PDR Open Platform ve Stylus Meeting Center'dır.

PDR Group Eğitim Danışmanı olmak için bize yazılı olarak başvurmanız ve CV’ nizi göndermeniz yeterlidir. Sizinle hemen temas kuracağız, ilk görüşmeyi yapacağız ve sizi daha iyi tanıyacağız. Eğer kararımız olumlu ise; bir sonraki aşamada yöneticilerimizin katıldığı bir kısa sunum yapmanızı isteyeceğiz. Burada; sunumunuz değerlendirilecek ve bir sonraki aşamaya geçmek için çok başarılı bir sunum gerçekleştirmeniz beklenecek. Bu aşamayı geçerseniz, bir sonraki aşamada sizinle bir toplantı daha yapacağız, hem sunum ile ilgili geri bildirimi vereceğiz hem de çalışma koşullarını konuşacağız. Anlaştığımız takdirde sizi bir haftalık çok yoğun bir program bekliyor. TMI’ın dünyaca ünlü Eğitimci Geliştirme Süreci… Burada; bu meslekte en mükemmel olmak için çok yoğun bir eğitime tabi tutulacaksınız ve bu sürecin sonrasında konsept eğitimlerine gireceksiniz.

Tüm PDR Group şirketleri ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, TSE ve TURQUALITY belgelerine sahiptir.

PDR Group ile yurt dışı ve yurt içinde Stratejik Ortaklık yapmak isteyen kuruluşlar İcra Kurulu Başkanı Meltem Şakarcan ile temas kurabilirler.

Kuruma özel eğitimlerimizi çalıştığımız kurumların organize ettiği salonlarda gerçekleştiriyoruz. Talep edildiği takdirde eğitim salonları konusunda destek olabilmekteyiz. Genel Katılıma Açık seminerlerimizi ise; Stylus Meeting Center Altunizade salonlarında gerçekleştirmekteyiz.

PDR Group şirketleri Ali Emre tarafından kurulmuş olup, %100 Türk sermayelidir.

PDR-HR Danışmanlık; insan yönetimi ve çalışan potansiyelini ortaya çıkarma konusunda insan kaynakları danışmanlığı ile organizasyonel yapılanma, gelişim ve kurumsal iletişim konularında sistem tasarımı danışmanlığı vermektedir. 2013 yılında kurulan PDR-HR Danışmanlık; yaratıcı, esnek, güvenilir ve deneyime dayalı çözümler sunarak, müşterilerinin sürdürülebilir insan kaynakları yönetim sistemlerine sahip olmalarında iş ortaklığı anlayışı ile hareket etmektedir.

Kurumumuz işe alım hizmeti vermemektedir. Bu durumda size aşağıdak yer alan başlıkları kapsayan işe alım danışmanlığı hizmetimizi önerebiliriz:
Mevcut işe alım sisteminizi revize etmek ve/veya yeni işe alım sisteminin kurulması
Sizin özgeçmiş havuzunuzdan taranan adayların değerlendirme merkezi uygulamasına alınması ve nihai kararın verilmesi
Sizin özgeçmiş havuzunuzdan taranan adayların, Danışmanımız tarafından Şirketinizin işe alım süreçlerinden geçirilmesi ve aranan doğru adayın uzman gözüyle bulunması

Talep ettiğiniz eğitimler grup şirketlerimizden TMI Türkiye’nin portföyünde yer almaktadır. Kendilerine info@tmi.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Proje içerikleri standart olmak ile birlikte, hizmet alan şirkete göre aşağıda yer alan adımlarla ilerlenerek, kurumun ihtiyacına uygun olarak tasarlanmaktadır:
- İhtiyaç Analizi
- Eğitimin Özelleştirilmesi
- Eğitim Programının Gerçekleştirilmesi
- Raporlama

Bir eğitim sınıfımızda maksimum 15 kişi yer almaktadır. Eğitimde 8 kişide de 15 kişide de aynı birim fiyat geçerli olmaktadır.

Bizim tavsiyemiz bu ekibe kuruma özel eğitim aldırmanız yönünde olacaktır. Çünkü şirket yetkinliklerinize özel tasarlayacağımız eğitim ile ekibinizin ihtiyacı olan hizmeti karşılamış olacaksınız.

Genel katılıma açık eğitimlerimizi PDR Group bünyesinde yer alan Stylus Meeting Centers salonlarında gerçekleştiriyoruz.

Kurumumuzun anlaşmalı olduğu oteller bulunmamaktadır. Ulaşım kolaylığı açısından Altunizade yakınlarında konaklama yapmanızı tavsiye edebiliriz.

Genel katılıma açık eğitimlerimiz saat 09:30 ile 17:00 arasında olmaktadır. Saat 09:00 ‘dan sonra ikramlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Genel katılıma açık eğitimlerimizde eğitim bütçesine ikramlar ve öğle yemeği dâhildir.

Kuruma özel eğitimlerimizi hizmet alan firmanın talep ettiği yerde gerçekleştiriyoruz. Alternatif olarak grup şirketimiz Stylsu Meeting Centers salonlarını önerebiliriz.

Kuruma özel eğitimlerimizi 81 ilin 81’inde de gerçekleştirebiliyoruz.

Skype üzerinden ve sonrasında firmanıza gelerek yapılandıracağımız projelendirme yöntemimiz ile firmanızın İstanbul’da bulunması gerekmemektedir.

Evet. Online yöntemi genellikle mail adresi mevcut olan beyaz yakalılar için, dağıt-topla yöntemini ise; mavi yakalılar için önermekteyiz.

Öncelikle saha analizi yöntemimizle kurumunuzda mevcut olan sistemi inceliyoruz. Mevcut sistemin üzerinden özelleştirmeler yaparak yeni sistemin kurgulanması ve işler duruma gelmesini sağlıyoruz.

Size; “İK’cı Olmayanlar İçin İK Yönetimi” eğitimimizi tavsiye ederiz.

Size; eğitim kurgusu içinde İK’ nın tüm fonksiyonlarının anlatıldığı “Bir Rekabet Avantajı Olarak İnsan Kaynakları Yönetimi” eğitimimizi tavsiye ederiz.

Size “Stratejik Eğitim ve Gelişim Yönetimi” eğitimimizi tavsiye edebiliriz.

Sizlere kurumunuza özel tasarlayacağımız “çıkış mülakatı projesi” ile işten ayrılan çalışanlarınız ile çıkış mülakatı gerçekleştirilmesi, toplanan verileri raporlanması ve ardından aksiyon planlarının oluşturulması şeklinde bütüne hizmet eden bir proje sunuyoruz.

2 aylık sürede yaptığımız workshoplarımız ücretsizdir. Kontenjan sınırı olmak ile birlikte, workshop duyurusunda yer alan LCV’ ye yanıt vermeniz durumunda kayıt işlemleriniz gerçekleşecektir.

Eğitim konfirmasyonları, eğitim başlamadan bir hafta önce tarafınıza iletiyor oluyoruz.

Eğitim konfirmasyonlarını ilettikten sonra, faturalandırma işlemini gerçekleştiriyoruz.

Yeni talep ettiğiniz tarihi yazılı olarak iletmeniz durumunda ajandaların durumuna göre yeni tarihi ayarlayabiliriz.

Bu durumda üç yol izleyebilirsiniz;
- Aynı eğitimin ajandanıza uyan başka bir tarihine kaydınızı yaptırabilirsiniz,
- Ajandanıza uygun başka bir eğitime kayıt yaptırabilirsiniz,
- Yukarıdaki iki opsiyon uymaması durumunda faturanızı gönderip paranızı iade edebiliriz.

Talep ettiğiniz proje ile ilgili talep ettiğiniz noktada sizin sektörünüze yaptığımız örnek projeler ile ilgili referans iletebiliyoruz.

Firmamızdaki proje yöneticilerimiz bilfiil 10 yıl ve üstü insan kaynakları departmanında çalışmış ve yöneticilik yapmış kişilerden oluşmaktadır. Projenin konusuna göre size uygun uzmanlık alanlarında çalışmış kişileri proje yöneticisi olarak atamaktayız.

2 sınıf ve üzeri eğitim sınıflarından proje bitiminde üst yönetiminde katıldığı proje sunum toplantısı gerçekleştiriyoruz.

Projenin büyüklüğüne göre birden çok proje yöneticisi projede görev alabiliyor. Karşılıklı mutabakatla bu durum nihai hale geliyor.

Proje esnasında danışman değişikliği çok tercih ettiğimiz bir konu değildir. Karşılıklı mutabakatla bu opsiyon gerçekleştirilebilir.

Eğitim projelerinden önce eğitim ihtiyaç analizi için sizleri ziyaret ediyoruz, sonrasında olası değişikliklerin revizasyonu için eğitimde görev alacak proje yöneticimiz sizi tekrardan ziyaret edip eğitimi son hale getirme çalışmasını gerçekleştiriyor.

Her iki hizmet alanımız içinde sözleşme hazırlayıp ıslak imzalı sürecini tamamlıyoruz.

Evet. Eğitimi ihtiyaçlarınıza göre revize edebiliyoruz.

Evet. Kurumlar çalışanlarını genellikle hafta içleri eğitime göndermek istedikleri için biz de ajandalarımızı buna göre oluşturuyoruz.

Projede yer alacak danışmanımızın ajandasına göre eğitimlerimizi hafta sonları da gerçekleştirebiliyoruz.

Ajandalarda yer almayan eğitimlerde talebinize uygun olarak 8 kişi ve üzeri ekibiniz için kuruma özel eğitimi tavsiye ediyoruz.

PDR Group şirketlerimizden çağrı merkezi sektörüne eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Telephone Doctor Türkiye şirketimiz ile birlikte ihtiyaçlarınızı dinlemek isteriz. Projelendirmeyi PDR-HR Danışmanlık ve Telephone Doctor Türkiye birlikte yapacaklardır.

Her iki eğitim kategorimizde de eğitim içeriğinin yer aldığı kitapçık dağıtıyoruz.

Evet. Her iki kategorimizde de eğitim sonunda sertifika dağıtımı gerçekleştiriyoruz.

Hayır. Eğitimlerimize gelirken eğitmenimiz herhangi bir şey talep etmediği sürece yanınızda bir şey getirmenize gerek yoktur. Kitapçık ve not kâğıtları eğitim esnasında tarafınıza dağıtılacaktır.

Hayır. Eğitim sertifika ücreti eğitim bedeline dâhildir.

Eğitim sertifikalarımızı eğitimin sonunda sizlere dağıtıyoruz.

Eğitim sonunda eğitmenimize iletmeniz durumunda sertifikanız yapılacak ve aynı gün kargo ile tarafınıza gönderilecektir.

Talep edildiği zaman eğitim teklifi ile birlikte eğitmen özgeçmişini de paylaşıyoruz.

Herhangi bir katılım şartı söz konusu değildir.

Size iletilen katılımcı formu ile aynı anda birden fazla eğitim programına kayıt oluşturabilirsiniz.

Talebiniz üzerine sizlere iletilen genel katılıma açık ve kuruma özel eğitim tekliflerimizde eğitim içeriğini görebilirsiniz.

Eğitimlerimiz “yetişkin eğitimleri” kategorisinde olduğu için 18 yaş sınırı mevcuttur.

Eğitimlerimizde know-how paylaşımı ilkesinden dolayı video çekimi yapılmamaktadır.

Söz konusu eğitime katılım sertifikanızı özgeçmişinize ekleyebilir, eğitimler ile birlikte yetkinliklerinizi geliştirebilirsiniz.

Katılımcı listesi ve eğitim yeri gibi bilgileri eğitim başlamadan en az 1 hafta önce iletmeniz yeterli olacaktır. Olası aksiliklerin önüne geçmek için bu süre gerekmektedir.

Danışmanlık projelerinde proje bedelinin % 25’i, hizmet alan firma tarafından 7 iş günü içerisinde “avans” olarak PDR-HR Danışmanlık hesabına yatırılacaktır. Kalan %75’lik tutar her ayın sonunda hizmet alan firmaya o ay çalışılan iş günü bazında faturalandırılacaktır.

Birden çok sınıflı eğitim projelerinde proje bedelinin % 25’i, hizmet alan firma tarafından 7 iş günü içerisinde “avans” olarak PDR-HR hesabına yatırılacaktır. Kalan %75’lik tutar her eğitim sınıfı bitiminde, eğitim sınıfının tamamlandığı günden sonraki iş gününde faturalandırılacaktır.

Bir iş günü bağlamındaki danışmanlık süresi, hafta sonu haricindeki günler için saat 9:30 – 17:00 arasındaki saatlerdir.

Sözleşmede karşılıklı mutabakatla aksi belirtilmediği sürece tüm faturalandırma işlemlerimizde %18 KDV oranı kullanmaktayız.

Talebinizi yazılı olarak info@pdrhr.com.tr adresine iletirseniz ekip arkadaşlarımız ilgili işlemleri gerçekleştirecek ve sizlere bilgi vereceklerdir.

Evet. Konu ile ilgili detaylandırma ve projelendirme yöntemimiz için info@pdrhr.com.tr adresine mail iletebilirsiniz.

Dönem dönem kampanyalarımız olmaktadır. Sizlere web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi öneririz.

Genel Katılıma Açık Seminerlerimizle ilgili dönemsel olarak kampanyalar gerçekleşmektedir. Sizlere web sitemizden duyurular bölümünü ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi öneririz.